Opony sportowe Michelin Pilot Super Sport

Opony sportowe Michelin Pilot Super Sport

Michelin Pilot Super Sport to produkt dla najbardziej wymagających kierowców i do najszybszych aut.

Fabrycznie montowane są na takich autach jak Porsche, BMW serii M, Audi RS, Mercedes AMG czy Ferrari opony. Warszawa jest zagłębiem sprzedaży opon tej klasy, gdyż to właśnie tutaj jeździ najwięcej najdroższych i najszybszych aut.

Charakterystyczne cechy tych opon to najlepsza z możliwych przyczepność na suchej nawierzchni, nawet na torze, a także fenomenalna stabilność dzięki specjalnemu opasaniu Twaron. Opony na czole bieżnika są mocniej zaciśnięte niż na bokach, dzięki czemu uzyskano tak spektakularną przyczepność.

Przełomowym osiągnięciem w dziedzinie produkcji opon letnich sportowych jest także zastosowanie dwóch mieszanek gumy w tej oponie. Zewnętrzna część opony została zbudowana z mieszanki twardszej zapewniającej najlepszą przyczepność na zakrętach i suchej nawierzchni, a wewnętrzna część opon z miękkiej mieszanki, która doskonale odprowadza wodę spod kół na śliskiej nawierzchni.

Niebagatelne przy tworzeniu tych opon były doświadczenia koncerny Michelin podczas wyścigów 24- godzinnych Le Mans, które to zostały zdominowane przez samochody na oponach Michelin Super Sport właśnie.

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To top ↑