Wakacyjny wyjazd – sprawdzajmy stan opon i naszego pojazdu

Wakacyjny wyjazd – sprawdzajmy stan opon i naszego pojazdu

Wyjazd na wakacje za granicę samochodem to odpowiedzialna decyzja, do której musimy dobrze się przygotować. Wybierając się w dalszą drogę sprawdźmy stan techniczny pojazdu w najbliższym warsztat samochodowy Warszawa Białołęka oraz, co najważniejsze – stan opon. Zadbajmy o to żeby opony miały dostateczną wysokość bieżnika – zwiększy to radykalnie skuteczność hamowania i przyczepność na mokrej nawierzchni. W razie potrzeby nie wahajmy się z wymianą opon na nowy komplet lub minimum parę na jednej osi (zazwyczaj będzie to szybciej zużywający się przód).

Wtrącę jeszcze obowiązkową wymiana oleju silnikowego Warszawa Białołęka. Nie ma nic gorszego od możliwego zatarcia silnika przy jeździe ze zbyt niskim poziomem oleju lub na przepracowanym, starym oleju silnikowym.

Wracając do opon – popularne szesnastki 205/55R16 letnie kupisz najtaniej w sklepach internetowych, gdzie poza oponami nowymi sprzedawane są także opony używane Warszawa. Opony używane najlepiej kupować tam gdzie możemy od ręki je wymienić, dzięki temu unikniemy niespodzianek – powszechnie wiadomo, że z towarem używanym bywa różnie.

Jeżeli mamy już opony nadające się na naszą wakacyjną trasę zadbajmy też o odpowiednie ciśnienie w kołach. Pilnujmy tego aspektu, gdyż jazda na niedopompowanych kołach wiąże się z wyższym spalaniem i zużyciem opon.

Nasze kilkuletnie opony teoretycznie nadające się do jazdy należy też obejrzeć pod kątem pęknięć, uszkodzeń, wbitych przedmiotów, wieku, itp. Jeżeli widzimy niepokojące oznaki starzenia się gumy, pęknięcia lub uszkodzenia, niezwłocznie udajmy się wulkanizacji w celu sprawdzenia, czy nasze używane już jakiś czas opony nadają się do jazdy.

, , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To top ↑