Wymiana wentyli w kołach – czy warto?

Wymiana wentyli w kołach – czy warto?

Zacznijmy od tego, że nie tylko warto, ale i jest to czynność niezbędna dla naszego spokoju i bezpieczeństwa. Wentyle powinniśmy wymieniać przynajmniej raz w roku, najlepiej podczas wymiany opon, a obowiązkowo kiedy montujemy nowo zakupione opony.

Jaki jest koszt wymiany wentyli? Jak możemy się domyślić – niemal niezauważalny – maksymalnie jest to 20 zł za 4 sztuki. A czym grozi rezygnacja z wymiany wentyli? Skutki mogą być poważne. Wentyle gumowe stosunkowo szybko parcieją, co jest spowodowane niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i szkodliwymi substancjami znajdującymi się w powietrzu. Naruszenie konstrukcji, niewielkie mikropęknięcia mogą początkowo być niewidoczne i nie stanowić żadnego zauważalnego problemu. Dopiero wymiana opon to prawdziwy sprawdzian dla stanu wentyli. Wystarczy mocniejsze wygięcie wentyla podczas pompowania lub już samo pompowanie, które wykonywane jest na zasadzie dużego skoku ciśnienia, aby stary sparciały wentyl został „nadwyrężony”, bądź też uszkodzony.

Jeżeli kolejnego dnia po wymianie opon znajdziemy nasze auto na „kapciu”, a z wymiany wentyli w pełni świadomie zrezygnowaliśmy, to pretensje możemy mieć tylko do siebie. Koszt wymiany jednego zaworu samochodowego to 5 zł – nasz stracony czas i pieniądze na założenie zapasu, ponowną wizytę w warsztacie, demontaż i montaż opony to poniesiony koszt nieporównywalnie wyższy.

Pamiętajmy, że wentyle warto i trzeba wymieniać minimum raz w roku oraz każdorazowo przy wymianie opon na nowe. Jeżeli poszukujesz nowych opon w najlepszych cenach to warto odwiedzić stronę: opony Warszawa, sprzedaż opon Warszawa.

, , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To top ↑